Soutěže

Olympiáda pro mladé hasiče dne 10.3.2017

Závod požárnické všestrannosti

         Dne 27. září 2009 jsme se poprvé zúčastnili soutěže mladých hasičů v rámci  části hry PLAMEN, a to závodu požárnické všestrannosti mimo lezení po vodorovném laně. Místo konání soutěže bylo ve Štětovicích. Výhodou účasti na této soutěži bylo, že družstvo bylo jenom tříčlenné, čímž jsme mohli postavit dvě družstva. Hodně děti nám chybělo, byli s rodiči mimo obec na prodlouženém víkendu. Celý den bylo hezké počasí, takže děti mohli ukázat co umí. Na přípravu jsme bohužel měli málo času z dúvodu toho, že o účasti na soutěži jsme rozhodli na poslední chvíli. Naši starší dopravní Avii nastartoval v pravé poledne Petr Krupáš a vyrazili jsme v příjemném počasí vstříc neznámému prostředí do obce Štětovice.

 

 
   

Složení družstev: A“ - Rekriegel Filip, Horáček Lukáš, Kluka JaN

   

„B“ - Jánský Roman, Stýskal Leo, Vojáčková Marie

 

Při losování do soutěže jsme dostali startovní číslo 1 a číslo 4. Zejména pro první družstvo to byla velká neznámá, protože na takové soutěži byli poprvé. Start se našim mladým soutěžícím moc nepovedl, neměli od koho odezírat a něco pochytit, zejména zrychlený přesun mezi stanovišti rychlost při provádění disciplin. Po sečtení výsledků všech soutěžících v naší kategorii skončilo naše mladé a nezkušené družstvo „A“ na 3. místě a družstvo „B“ na 4. místě

 

 

 

Závod požárnické všestrannosti

         Dne 11. října 2008 jsme se poprvé zúčastnili okresní soutěže mladých hasičů v rámci celostátní hry PLAMEN. Místo konání soutěže bylo v Medlově – Zadní Újezd. Na poslední chvíli se podařilo sehnat strojníka – řidiče naši starší Avie a vyrazili jsme v nepříjemné mlze vstříc neznámému prostředí pro nabrání zkušeností v této soutěži. Z důvodu toho, že jsme se o soutěži dozvěděli na poslední chvíli, podařilo se nám připravit jenom jedno soutěžní družstvo.

Složení družstva: Dorazil Marek, Komár Daniel - velitel, Slavíková Michaela – asistent, Šutová Veronika, Vojáček Milan, Vojáčková Marie

Při registraci do soutěže jsme dostali startovní číslo 14 (č.13 nebylo v seznamu, jinak by bylo naše). Na start se naši mladí soutěžící postavili kolem 11. hodiny. Cekala je trať dlouhá 2 kilometry s různými stanovišti – střelba ze vzduchovky, topografie, uzlování, první pomoc, požární ochrana, šplh po vodorovném laně. Po sečtení výsledků všech soutěžících v naší kategorii skončilo naše mladé a nezkušené družstvo na 17. místě z celkového počtu 19 družstev. Je to pro nás vcelku úspěch když si uvědomíme, že naši startovali v kategorii do 11 let a věkový průměr našeho družstva byl 7 let. Byli jsme jednak nejmladší účastníci soutěžící s žáky i například pátých tříd, na takové soutěži jsme byli sbírat zkušenosti poprvé a navíc jsme na přípravu měli toliko týden, takže výsledek byl pro nás opravdu milým překvapením.

Vyhledávání

© 2009 Všechna práva vyhrazena.